مقالات - مربوط به مهد کودک و خانه بازی, مقالات مربوط به لوازم ورزشی

بهترین مدل ترامپولین خانگی کودک و بزرگسال را چگونه بخریم (50 مدل پیشنهادی)

بهترین ترامپولین خانگی

بهترین ترامپولین خانگی را میخواهید؟ این موارد را مطالعه بفرمایید:

ترامپولین چیست؟ ترامپولین وسیله ورزشی جذابی است، برای تمرین‌ های هوازی (قلبی) کاربرد دارد، و عضلات بدن را نیز متراکم و سفت مینماید.

به بیان ساده، فقط با یک ترامپولین خانگی است که می‌ توانید انواع مختلف تمرین‌ ها را اجرا نمایید.

پریدن بر روی ترامپولین می‌ تواند با حرکات ورزشی مختلفی همراه شود که همگی‌ شان در سلامتی شما موثر خواهند بود.

برخی مدل‌ ها با قابلیت‌ های ویژه‌ ای به بازار عرضه می‌ شوند، از جمله دستگیره مخصوص که به شما ثبات و تعادل بیشتری روی ترامپولین خواهد داد.

چه به عنوان یک ورزشکار دونده در پی چالش دیگری باشید و چه بخواهید فقط وسایل ورزشی بیشتر به خانه خود اضافه کنید،

بهترین مارک های ترامپولین خانگی انتخاب خوبی برایتان خواهند بود.

بهترین ترامپولین خانگی

 

 

ترامپولین فواید بسیاری دارد که برخی از آن ها را ذکر میکنیم:
  • تقویت  قلب و عروق: پریدن بر روی ترامپولین ضربان قلب را افزایش می‌دهد و تمرینی عالی برای قلب، مغز و اعضای حیاتی بدن است.
  • تمرینات عضلانی: تمرینی برای عضلات پا، شکم و پشت است که با استفاده چند دقیقه در روز تقویت عضلات را به خوبی مشاهده خواهید نمود.
  • کاهش وزن: ترکیبی از ورزش قلبی عروقی و تقویت عضلات به کاهش وزن کمک می‌کند. همانطور که عضلات تقویت می‌شوند در افزایش متابولیسم که به سوزاندن چربی منجر می‌شود کمک می‌کند. تمرین قلبی عروقی کالری می‌سوزاند. با پریدن بر روی ترامپولین برای  ۵-۱۰ دقیقه، ۳ الی ۴ بار در هفته، شاهد کاهش وزن خواهید  بود.بر اساس تحقیقات انجام شده ۱۰ دقیقه استفاده از ترامپولین معادل ۳۳ دقیقه دویدن با سرعت معمولی کالری مصرف میکند.
  • انعطاف‌پذیری:  پریدن بر روی ترامپولین با افزایش طول عضلات، آنها را تقویت کرده و منجر به بهبود انعطاف‌پذیری می‌شود.
  • عدم آسیب به مفاصل، تاندون و رباط: این وسیله به کلی آسیب های ناشی از ورزش بر روی سطح سخت را از بین برده است و عملا انجام حرکات انفجاری و دشوار را برای دوستداران ورزش با سنین بالا را ممکن می سازد.
  • توسعه قابلیت تعادل و هماهنگی: تعادل در ترامپولین بر خلاف تعادل بر روی هر چیز دیگری است. ترامپولین به طور مداوم در حال حرکت است و ورزشکاران با شناخت و فراگیری مرکز ثقل بدن، می آموزند چگونه تعادل خود را در همه حالات تعادل حفظ نمایند.
  • توسعه مهارت‌های حرکتی: مغز مجبور به عملکرد دو طرفه در هنگام پرش شده و  هر دو طرف مغز برای حفظ هماهنگی و تعادل بدن با هم کار  می کنند در نتیجه این مر، مهارت‌های حرکتی فرد افزایش می‌ یابد.

ترامپولین تاشو خانگی

برای انتخاب بهترین ترامپولین خانگی باید دنبال چه ویژگی هایی باشید؟

ترامپولین های بادوام دارای قاب‌های فلزی، طراحی ساده، سطح نرم و در عین حال بادوام هستند و همچنین از فنرهای قابل اطمینان، بندهای کشی یا طناب های بانجی برخوردارند.

همچنین اگر ترامپولین خانگی شما به مرور زمان آسیب دید، نباید هرگز خودتان یا دیگران از آن استفاده کنید. قسمت شکسته یا پاره شده را بلافاصله جایگزین یا تعمیر کنید.

 

ظرفیت ترامپولین خانگی

یکی از ویژگی‌های مهمی که باید هنگام خرید بهترین ترامپولین خانگی به آن توجه کنید، ظرفیت وزنی آن است.

بدترین اتفاق ممکن، خرید یک ترامپولین جامپینگ است که توان تحمل وزن مورد نظر شما را ندارد.

ترامپولین های فروشگاه شادی آفرین ظرفیت‌های وزنی متفاوتی دارند از 40 کیلوگرم گرفته تا 500 کیلوگرم.

 

سایز بهترین ترامپولین خانگی یا تفریحی ورزشی

ترامپولین‌ها در حالت کلی به سه بخش مینی ترامپولین‌ها، ترامپولین کودک و ترامپولین‌ بزرگ تقسیم بندی می‌شوند.

اندازه‌ی این وسیله از قطر ترامپولین ۱۰۰ سانتی‌متری شروع می شود و تا ترامپولین قطر ۴۲۰ سانتی متر ادامه دارد.

اما لغات مینی و بزرگ گولتان نزند! شاید این ذهنیت برایتان ایجاد شود که مینی ترامپولین‌ها برای کودکان و ترامپولین‌ها بزرگ برای بزرگسالان هستند که در واقع چنین نیست.

هر یک از این ترامپولین‌ها چه ترامپولین کودک و چه ترامپولین‌ بزرگسالان، برای ورزش‌ها و حرکات خاصی طراحی شده‌اند.

 هر چه ترامپولین جامپینگ کوچک‌تر باشد به همان نسبت فضای کمتر برای پریدین روی وجود دارد.

البته ترامپولین های بزرگتر، فضای بیشتری را اشغال می‌کنند پس اندازه فضایی که می‌خواهید ترامپولین را در آن قرار بدهید حتما قبل از خرید لحاظ کنید.ترامپولین حرفه ای

قابلیت‌ها

ترامپولین میتواند دارای دستگیره‌های ایمنی، دی‌وی‌دی تمرینات و کاور برای حمل و نقل و نگهداری ایمن باشد.

همچنین مهم است که قبل از خرید بدانید که آیا ترامپولین قابلیت تا شدن دارد یا خیر و آیا می‌توانید آنرا به راحتی از یک نقطه به نقطه دیگری جابجا کنید.د.

در مجموع، قبل از انتخاب نهایی حتما تمام امکانات مورد نیاز و انتظار خود از خرید ترامپولین خانگی را بنویسید.

این امکانات باید شامل ویژگی‌هایی باشند که فکر می‌کنید به کار شما خواهند آمد و همچنین ویژگی‌هایی که به کار شما نخواهند آمد.

باید پول بابت خرید وسیله‌ای هزینه کنید که قابلیت های مورد نیاز شما را به طور کامل تامین کند تا اینکه هنگام ورزش با ‌ترامپولین و تمرین کردن با آن لذت ببرید.

 

اگر قصد خرید ترامپولین کودک را دارید حتما در فکر تهیه ترامپولین‌حفاظ دار یا ترامپولین‌ بزرگ باشید تا آسیبی فرزند دلبندتان را تهدید نکند.

قیمت ترامپولین خانگی بسیار مناسب است و خرج زیادی روی دستتان نمی‌گذارد!

 

سوالات متداول

ترامپولین خانگی چه فوایدی دارد؟

‌ترامپولین کاربردهای زیادی دارد از کاهش وزن گرفته تا افزایش استقامت و کمک به تعادل و هماهنگی بدن. اگر دونده هستید، ترامپولین خانگی همان چیزی است که به آن برای حفظ فرم بدنی خود و همزمان محافظت از مفاصل‌تان نیاز دارید. مینی‌ترامپولین‌ها همچنین مناسب تفریح هستند. به عبارتی ساده‌تر می‌توانید همزمان با ورزش کردن، تفریح هم بکنید و از آن لذت ببرید.

آیا ‌ترامپولین‌ها برای کاهش وزن مناسب هستند؟

بهترین ترامپولین‌ها می‌توانند به سوزاندن کالری و همچنین بهبود سیستم قلبی و عروقی شما کمک کنند، پس پاسخ، مثبت است البته به شرط استفاده از تغذیه مناسب.

آیا ترامپولین های کوچک فنری بهترند یا مدل بانجی؟

انتخاب نوع بانجی یا فنری سلیقه‌ای است. با ترامپولین‌های فیتنس فنری، پرتاب بیشتری را تجربه خواهید کرد در حالیکه طناب‌های بانجی باعث اندکی گران‌تر شدن ترامپولین می‌شوند.

در ترامپولین‌های بانجی همچنین از طناب‌های محکم و بیصدا برای اتصال تشک به قاب استفاده می‌شود و شما می‌توانید بدون اینکه مزاحم کسی بشوید از ترامپولین برای تمرین کردن استفاده کنید.

چرا ترامپولین برای دونده‌ها مناسب است؟

 

همانطوریکه همه دونده‌ها آگاه هستند، هنگام دویدن، فشار زیادی به مفاصل وارد می‌شود.

اگر قدرت کافی به ویژه در مفاصل پایین بدن نداشته باشید آنگاه احتمال شکستگی راحت‌تر پا یا مچ پا به نسبت افرادی که تمرینات خوب و منظمی دارند و چند وقت است که می‌دوند، وجود دارد.

شما الگوهای دویدن را هنگام استفاده از ترامپولین شبیه سازی می‌کنید.

همچنین استفاده از ترامپولین باعث کمک به هماهنگی، تعادل و استقامت بدن می‌شود و باعث می‌گردد که در همه این زمینه‌ها هنگام دویدن واقعی، آمادگی داشته باشید.

 

آیا می‌توان از ترامپولین ها در فضای باز استفاده کرد؟

 

مینی ترامپولین های متعددی در بازار موجودند که همزمان مناسب استفاده در فضای سرپوشیده و فضای باز هستند.

بسیاری از ترامپولین‌های فیتنس برتر فهرست ما هر دو قابلیت را به طور همزمان دارند.

بهترین راه برای تشخیص اینکه مینی‌ترامپولین مورد نظر شما مناسب استفاده در فضای باز است یا خیر، مطالعه دفترچه اطلاعات سازنده آن قبل از خرید است.

بسیار مهم است که ‌ترامپولین ویژه فضای سرپوشیده را برای مدت زمان طولانی در فضای باز رها نکنید تا اینکه اجزای آن که مناسب فضای باز نیستند، از بین نروند.

 

چه تفاوتی میان ‌ترامپولین کودک و بزرگسال وجود دارد؟

 

چه باور کنید و چه نکنید، میان مینی ترامپولین کودک و  ترامپولین بزرگسالان تفاوت وجود دارد. مهم است که بدانید که امروزه برندها و انواع مختلفی از ‌ترامپولین در بازار وجود دارند.

مینی ترامپولین بچه‌گانه، سبک و دارای فنرهای کوچکی است به همین دلیل بزرگسالان نباید از آن در باشگاه بدنسازی یا سالن بدنسازی خانه استفاده کنند.

شما به ترامپولین سنگین‌تر با فنرهای بزرگتر و ظرفیت وزنی برای تامین ایمنی خود نیاز دارید.

با این حال، مینی ترامپولین‌هایی در بازار وجود دارند که هم مناسب بچه‌ها هستند و هم بزرگسالان که میتوانید در فروشگاه شادی آفرین مشاهده بفرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید